fbpx

HZ University of Applied Sciences

HZ University of Applied Sciences sa už 13 rokov radí medzi top 3 holandské stredne veľké univerzity aplikovaných vied! Univerzita má dva kampusy, jeden v meste Middelburg a druhý v meste Vlissingen, oba v provincii Zeeland. Zeeland je známy najmä svojou ohromujúcou prírodou, polohou pri mori, nespočetnými plážami a malebnými dedinkami na pobreží. Ak je štúdium pri mori tvojím snom, potom je HZ University tou správnou voľbou. 

Absolventi HZ majú vynikajúce pracovné vyhliadky. Zatiaľ čo 25 % absolventov pokračuje v magisterských programoch, 73,5 % vstupuje na trh práce (Monitor HBO 2021). Renomované spoločnosti aktívne pozývajú absolventov štúdia na HZ, aby sa k nim pridali.

HZ učitelia a zamestnanci kladú veľký dôraz na individuálny koučing. Tvoj osobný študijný poradca (study coach) ti pomôže vybrať si voliteľné predmety a preskúmať tvoje kariérne možnosti. HZ má aj vybavenie a služby pre študentov so zdravotným postihnutím alebo chronickým ochorením.

HZ ponúka možnosť stráviť jeden semester na jednej z mnohých partnerských univerzít. Zažiť rôzne kultúry a jazyky bude výborným doplnkom tvojho životopisu. Môžeš absolvovať stáž v zahraničí a zapojiť sa do medzinárodných projektov. HZ ponúka možnosti stáží v mnohých krajinách a pomôže ti s prihlasovacím procesom. Okrem iného máš možnosť zapojiť sa aj do tzv. Honours programme. Tento program ti pomôže získať ďalšie kvalifikácie. Úspešné absolvovanie tohto programu ti poskytne čestný certifikát a odporúčací list na pokračovanie v štúdiu alebo pri žiadostiach o zamestnanie. Ak budeš študovať  jeden z technických programov na HZ, budeš mať príležitosť pracovať a študovať v inšpiratívnom a inovatívnom výskumnom prostredí, konkrétne v priestoroch úplne nového výskumného centra “the Joint Research Center Zeeland (JRCZ)”.

Kampus

Kampusy nájdeš v týchto dvoch holandských mestách: Middelburg, Vlissingen 

HZ kampus v meste Middelburg
Univerzitná kaviareň v kampuse Vlissingen
HZ knižnica v kampuse Vlissingen

Ako sa tam dostať

Najbližšie letisko: Rotterdam

Odbory

Bakalárske programy

 • Chemistry
 • Civil Engineering 
 • Engineering 
 • Global Project & Change Management
 • Industrial Engineering & Management 
 • Information & Communication Technology 
 • International Business 
 • Logistics Engineering 
 • Tourism Management 
 • Water Management

 

Magisterské programy

 • River Delta Development
"Čo sa týka štúdia, vypichla by som asi celkovo praktickú stránku, čiže robenie projektov pre firmy a spolupráca s firmami (návšteva firiem), čaká ma aj založenie "student company“, veľmi sa na to teším. Ďalšie highlighty sú všetky západy slnka na pláži vo Vlissingene. Myslím si, že Holandsko je skvelé pre študentov, ktorí sa chcú realizovať a nechcú iba sedieť nad knihami a učiť sa naspamäť celé skriptá. Ja som si Holandsko zvolila práve pre fakt, že v rámci štúdia môžem získať veľa praxe. Ľudia v Holandsku sú veľmi priateľskí a je to multikultúrna krajina a jedna z tých, kde je angličtina skoro ako rodný jazyk, čiže sa nemusíš obávať jazykovej bariéry."
Lucka
International Business & Languages @HZ University, kampus Vlissingen

Prečítaj si viac o Luckinom pohľade na štúdium odboru International Business & Languages na HZ University na našom blogu.

Ubytovanie 

Univerzita ponúka pomoc pri hľadaní ubytovania pre študentov prvého ročníka. Je založená na báze “first come, first served”, preto odporúčame riešiť celý prihlasovací proces čím skôr.

Vo Vlissingene alebo Middelburgu je možné nájsť kvalitné a cenovo dostupné študentské ubytovanie. Väčšina študentských domov sa nachádza v blízkosti centra a je ľahko dostupná na bicykli z budov HZ. V prípade Vlissingenu sú tiež blízko bulváru a pláže. Dôležité je rezervovať si izbu včas (najlepšie včas na jar), aby si ma/ai najlepšiu šancu získať izbu, ktorá vyhovuje tvojim predstavám. HZ spolupracuje so spoločnosťou APV Housing, čo uľahčuje proces hľadanie ubytovania. Po obdržaní podmienečného prijatia na HZ môžeš začať s procesom rezervovania izby. Ubytovanie si musíš rezervovať sám/sama.

Akreditácia 

Univerzita aplikovaných vied HZ je akreditovaná holandsko-flámskou akreditačnou organizáciou (NVAO), ktorá zabezpečuje kvalitu jej vzdelávacích programov.

Fotky & videá